راهنمای خرید امن

راهنمای خرید امن

جستجوی هوشمند کالا و خدمات ذره بین ، موتور جستجویی جامع، جهت معرفی فروشگاه های آنلاین و محصولات آنهاست. تمامی فروشگاه های فعال در ذره بین دارای نماد اعتماد الکترونیک می باشند و فعالیت آنها در سامانه  اینماد قابل مشاهده، پیگیری و گزارش عملکرد می باشد.

خدمات ارائه شده در ذره بین شامل معرفی فروشگاه ها و محصولات آنها و مقایسه ی محصولات مشابه جهت کمک به کاربران در انتخاب فروشگاه مناسب و تجربه ی خرید امن و سریع می باشد. " لازم به ذکر است که تمامی مراحل خرید و پرداخت از طریق وبسایت فروشگاه ها صورت می گیرد و اطلاعات پرداخت و سفارشات ثبت شده در فروشگاه ها، در اختیار ذره بین قرار ندارد ".

برای پیگیری سفارشات خود در اولین قدم می توانید از طریق وبسایت فروشگاه و راه های معرفی شده در آنها اقدام نمایید. همچنین میتوانید به اطلاعات تماس هر فروشگاه از طریق صفحه معرفی آن فروشگاه در ذره بین دسترسی داشته باشید.

به جهت ارتقاء کیفیت و عدم سوء استفاده از اعتماد کاربران  به ذره بین، سیستم ثبت پیگیری سفارش در نظر گرفته شده است. در مواردی که به هر دلیلی موفق به پیگیری از طریق وبسایت فروشگاه و حل مشکلتان نبودید، می توانید در آن اطلاعات سفارش خود را ثبت نمایید. کارشناسان ذره بین موضوع را بررسی نموده و نتیجه را به شما اطلاع خواهند داد.

بدیهی است که نحوه پاسخگویی فروشگاه به درخواست پیگیری ثبت شده شما در ذره بین، تاثیر مستقیمی در امتیاز فروشگاه ( قابل مشاهده برای کلیه کاربران ذره بین) و ادامه فعالیت آن در ذره بین خواهد داشت.

 

پیدا کردن اطلاعات فروشگاهی که در آن ثبت سفارش کرده اید

» پس از ثبت سفارش فروشگاه های آنلاین، در بیشتر مواقع ایمیل یا پیامکی جهت تایید خرید شما ارسال می شود که کد پیگیری سفارش شما و نام فروشگاه در آن درج شده است. پس توصیه می کنیم تا پیامک ها و ایمیل خود را بررسی نمایید.

» نام فروشندگان کالایی که خریداری کرده اید در صفحه هر کالا در ذره بین درج شده است. بنابراین می توانید نام کالای مورد نظر خود در ذره بین را جستجو کرده و فروشندگان محصول و مشخصات آن فروشگاه را مشاهده نمایید.

» در صورتی که داخل وبسایت فروشگاه، هیچ اطلاعات تماسی درج نشده است، کافیست بر بروی نماد اعتماد الکترونیک در آن سایت کلیک نموده و یا از طریق وبسایت اینماد در قسمت جستجو، آدرس سایت را وارد نمایید تا اطلاعات تماس سایت برای شما به نمایش گذاشته شود.

 

در نهایت لازم به ذکر است که فرآیند بسته بندی و ارسال سفارشاتی که بصورت آنلاین خریداری می شوند، ممکن است نسبت به نوع سفارش، مسافت و ... تا چند روز زمان ببرد. با این حال فروشگاه وظیفه دارد طبق زمان تعیین شده در هنگام خرید، کالا را به خریدار رسانده و در صورت تغییر زمان بندی ارسال آن را به خریدار اطلاع دهد.